Beskrivelse
JMP Miniplinker Release
– Drej signal med E-mærke – Røget glas – Boliger sort – gummilagring * – LED-teknologi (med 12V 2W sving signal) – Integreret sideindikator ** – Samlet længde: 61 mm – Blinkerhoved: 49 x 20 x 21 mm – Tilslutning: M8
kabel opgave Sort: masse Gul: blinker
* En gummibøsning absorberer vibrationer og forlænger dermed lampens levetid. Gummibærende håndtag beskytter også signalet, hvor han giver vold.
** Integrerede sideindikatorer er et ekstra sikkerheds plus i vejtrafik. Sidevinduet i drejesignalhuset gør retningsændring synlig lige fra kritiske vinkler.
Pakningsenhed 2 stk Pris pr. Par
| Tekniske specifikationer | |
|---|---|
| Verwendung | : Universal |
| Blinkertyp | : Miniblinker |
| Befestigung | : M8 |
| Glashöhe | : 20 mm |
| Glasbreite | : 49 mm |
| Gesamtbreite (ohne Gewinde) | : 61 mm |
| Material | : Kunststoff |
| Gehäusefarbe | : sort |
| Blinkerglasfarbe | : getönt |
| Leuchttechnik | : LED |
| Lauflicht | : nein |
| Positionslicht | : nein |
| Rücklicht | : nein |
| Bremslicht | : nein |
| Montageposition | : hinten links hinten rechts vorne links vorne rechts |





