Beskrivelse
JMP blinklys sort, kort med klart glas
– Drejesignal med E-mærke – gummilager * – Integreret sideindikator ** – Glødelampe: 14 lysdioder 12V / 2 watt – Samlet længde: 68mm – Drejesignalhovedets længde x bredde: 46mm x 27mm – Tilslutning: M10 x 20 mm
* Et gummilager absorberer vibrationer og forlænger dermed lampens levetid. Det gummimonterede håndtag beskytter også blinklyset ved at give efter under påvirkning af kraft.
** Integrerede sideindikatorer er en ekstra sikkerhed plus i vejtrafikken. Sidevinduet i blinklyshuset gør en retningsændring synlig selv fra kritiske vinkler.
Emballageenhed 2 stk Pris pr. Par
| Tekniske specifikationer | |
|---|---|
| Verwendung | : Universal |
| Blinkertyp | : Miniblinker |
| Befestigung | : M10 |
| Glashöhe | : 27 mm |
| Glasbreite | : 46 mm |
| Gesamtbreite (ohne Gewinde) | : 68 mm |
| Material | : Kunststoff |
| Gehäusefarbe | : sort |
| Blinkerglasfarbe | : weiß |
| Leuchttechnik | : LED |
| Lauflicht | : nein |
| Positionslicht | : nein |
| Rücklicht | : nein |
| Bremslicht | : nein |
| Montageposition | : hinten links hinten rechts vorne links vorne rechts |





