Beskrivelse
JMP-indikator i carbon-look, kort med klart glas og orange linse
– Blinklys med E-mærke
– Gummi monteret*
– Pære: 12V 21W BAY9S
– Samlet længde: 67 mm
– Indikatorhoved: 50 x 28 mm
– Tilslutning: M8 x 20 mm
*Et gummileje absorberer vibrationer og forlænger dermed pærens levetid. Den gummimonterede stilk beskytter også indikatoren ved at give efter, når den udsættes for kraft.
Emballageenhed 2 stk.
Pris pr. par
| Tekniske specifikationer | |
|---|---|
| Verwendung | : Universal |
| Blinkertyp | : Miniblinker |
| Befestigung | : M8 |
| Glashöhe | : 28 mm |
| Glasbreite | : 50 mm |
| Gesamtbreite (ohne Gewinde) | : 67 mm |
| Material | : Kunststoff |
| Gehäusefarbe | : sort |
| Blinkerglasfarbe | : weiß |
| Leuchttechnik | : Glühlampe |
| Lauflicht | : nein |
| Positionslicht | : nein |
| Rücklicht | : nein |
| Bremslicht | : nein |
| Montageposition | : hinten links hinten rechts vorne links vorne rechts |




