Beskrivelse
JMP blinklys kulstof look, kort med røget glas
– Drejesignal med E-mærke – gummilager * – Glødelampe: 12V 21W BAY9S – Samlet længde: 67 mm – Drejesignalhoved: 50 x 28 mm – Tilslutning: M8 x 20 mm
* Et gummilager absorberer vibrationer og forlænger dermed lampens levetid. Det gummimonterede håndtag beskytter også blinklyset ved at give efter under påvirkning af kraft.
Emballageenhed 2 stk Pris pr. Par
| Tekniske specifikationer | |
|---|---|
| Verwendung | : Universal |
| Blinkertyp | : Miniblinker |
| Befestigung | : M8 |
| Glashöhe | : 28 mm |
| Glasbreite | : 50 mm |
| Gesamtbreite (ohne Gewinde) | : 68 mm |
| Gehäusefarbe | : carbon |
| Blinkerglasfarbe | : getönt |
| Leuchttechnik | : Glühlampe |
| Lauflicht | : nein |
| Positionslicht | : nein |
| Rücklicht | : nein |
| Bremslicht | : nein |
| Montageposition | : hinten links hinten rechts vorne links vorne rechts |




