Beskrivelse
JMP mini-dash Dash
med indbygget blinklysrelæ og kørelyseffekt.
Dynamiske blinklys er allerede kendt fra nye bilgenerationer. LED’erne tændes indefra og udefra og viser en dejlig løbende virkning. Nu er denne teknik også tilgængelig i motorcykeltilbehør.
– med løbende lys – Drejesignal med E-mærke – Hus sort – Røget glas – LED-teknologi (12V 1.2W) – opbevaring af gummi * – Samlet længde: 82 mm – Blinkerhoved: 71 x 20 x 24 mm – Forbindelse: M8
* En gummiholder absorberer vibrationer og forlænger dermed lampens levetid. Det gummibærende håndtag beskytter også blinklyset ved at give efter for vold.
Emballageenhed 2 stk Pris pr. Par
| Tekniske specifikationer | |
|---|---|
| Verwendung | : Universal |
| Blinkertyp | : Miniblinker |
| Befestigung | : M8 |
| Glashöhe | : 20 mm |
| Glasbreite | : 71 mm |
| Gesamtbreite (ohne Gewinde) | : 82 mm |
| Material | : Kunststoff |
| Gehäusefarbe | : sort |
| Blinkerglasfarbe | : weiß |
| Leuchttechnik | : LED |
| Lauflicht | : ja |
| Positionslicht | : nein |
| Rücklicht | : nein |
| Bremslicht | : nein |
| Montageposition | : hinten links hinten rechts vorne links vorne rechts |





