Beskrivelse
Daytona D-LIGHT STELLAR 2 Kørelysblink i et metalhus af meget høj kvalitet. Fremstillet i Japan og udstyret med den nyeste SMD LED-teknologi. – E-mærke – sort aluminiumskasse – SMD LED-teknologi (12V 2,8W) – Forbindelse: M8 – monteret i gummi ** – Lavet i Japan Pakningsenhed 2 stk Pris pr. Par * LED’erne lyser efter hinanden indefra og ud ** Et gummileje absorberer vibrationer og forlænger dermed lampens levetid. Det gummimonterede håndtag beskytter også indikatoren ved at vige, når den udsættes for kraft.
| Tekniske specifikationer | |
|---|---|
| Verwendung | : Universal |
| Blinkertyp | : Miniblinker |
| Befestigung | : M8 |
| Gewindelänge | : 25 mm |
| Glashöhe | : 21 mm |
| Gesamtbreite (ohne Gewinde) | : 79 mm |
| Material | : Metall |
| Gehäusefarbe | : sort |
| Blinkerglasfarbe | : weiß |
| Leuchttechnik | : LED |
| Lauflicht | : ja |
| Positionslicht | : nein |
| Rücklicht | : nein |
| Bremslicht | : nein |
| Montageposition | : hinten links hinten rechts vorne links vorne rechts |








