Beskrivelse
Sekskantbolt JMP-bolt
Race Spec-bolte gør det muligt at bruge sikkerhedstråd på grund af de ekstra huller i bolthovedet.
Fremstillet af højstyrke-flyaluminium. – Farveloxeret
60% lettere end rustfrit stål.
| Tekniske specifikationer | |
|---|---|
| Type | : Gewindeschrauben |
| Gewinde | : M10 x 1.25 |
| Durchmesser | : 10 mm |
| Länge | : 50 mm |
| Kopf | : Sechskantkopf |
| Antrieb | : Sechskant |
| Overflade | : eloxiert |
| Material | : aluminium |
| Farve | : silber |
| Güte | : Keine Güteklasse |
| Dichtring/Unterlegscheibe | : Ohne |
| Producent | : JMP Bolt |
| Besonderheit | : Kopfdurchmesser 17 mm Löcher für Sicherungsdraht Mit Schaft. Gewindelänge 26mm |
| Für Sicherungsdraht | : Ja |





