Beskrivelse
ESJOT-kædehjul er specielt udviklet til de høje OEM-krav og er blandt de bedste på markedet i hele verden.
Et særligt stål, en særlig belægning og en præcis fortanding ved hjælp af Diamond Cut 2.0-processen sikrer en usædvanlig høj kvalitet og holdbarhed.
Optimalt egnet til slidtageintensive forhold på alle områder.
– Planhed og koncentricitet på mindre end 0,1 mm – Fremstillet af højstyrkestål af høj kvalitet – Speciel overfladebehandling – 100 % Made in Germany – Diamond Cut 2.0-tanding
| Tekniske specifikationer | |
|---|---|
| Type | : 420 |
| Innendurchmesser | : 62 mm |
| Lochkreis | : 110 mm |
| Bohrung | : 8.5 mm |
| Anzahl der Bohrungen | : 5 |
| Schraubenart | : Flachkopf |
| Zähnezahl | : 52 |
| Matriale | : Stål |
| Farve | : sort |
| Producent | : Esjot |
Udskiftningsdelen passer til nedenstående modeller:Drej skærmen for at se alle oplysninger nedenfor
| Model | Årgangskode | Type | Fra – Til | Årgang | Cylinder | Ydelse | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Peugeot XPS 50 Street Evo3 | DV1C | – | – | – | 2010 | 1 | 3 Hk, 2,2 kw |
| Peugeot XPS 50 Street Evo3 | DV1C | – | – | – | 2011 | 1 | 3 Hk, 2,2 kw |
| Peugeot XPS 50 Street Evo3 | DV0C | VGA DV0CE2 | – | – | 2008 | 1 | 1,9 Hk, 1,4 kw |
| Peugeot XPS 50 Street Evo3 | DV0C | VGA DV0CE2 | – | – | 2009 | 1 | 1,9 Hk, 1,4 kw |




