Beskrivelse
ESJOT-kædehjul er specielt udviklet til de høje OEM-krav og er blandt de bedste på markedet i hele verden.
Et særligt stål, en særlig belægning og en præcis fortanding ved hjælp af Diamond Cut 2.0-processen sikrer en usædvanlig høj kvalitet og holdbarhed.
Optimalt egnet til slidtageintensive forhold på alle områder.
– Planhed og koncentricitet på mindre end 0,1 mm – Fremstillet af højstyrkestål af høj kvalitet – Speciel overfladebehandling – 100 % Made in Germany – Diamond Cut 2.0-tanding
| Tekniske specifikationer | |
|---|---|
| Type | : 428 |
| Inner Diameter | : 62 mm |
| PCD | : 108 mm |
| Bolt hole diameter | : 10.5 mm |
| Number of mounting bolts | : 5 |
| Bolt type | : Flathead |
| Number of teeth | : 50 |
| Matriale | : Stål |
| Farve | : sort |
| Producent | : Esjot |
Udskiftningsdelen passer til nedenstående modeller:Drej skærmen for at se alle oplysninger nedenfor
| Model | Årgangskode | Type | Fra – Til | Årgang | Cylinder | Ydelse | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Derbi GPR 125 2T Nude | GS1A1B | VTHGS1A1B5H271057 | – | 2005 | 1 | 15 Hk, 11 kw | |
| Derbi GPR 125 2T Nude | GS1A1B | VTHGS1A1B5H271057 | – | 2006 | 1 | 15 Hk, 11 kw | |
| Derbi GPR 125 2T Nude | GS1A1B | VTHGS1A1B5H271057 | – | 2007 | 1 | 15 Hk, 11 kw | |
| Derbi GPR 125 2T Racing | GS1A1A | VTHGS1A1A5H270137 | – | 2005 | 1 | 15 Hk, 11 kw | |
| Derbi GPR 125 2T Racing | GS1A1A | VTHGS1A1A5H270137 | – | 2006 | 1 | 15 Hk, 11 kw | |
| Derbi GPR 125 2T Racing | GS1A1A | VTHGS1A1A5H270137 | – | 2007 | 1 | 15 Hk, 11 kw | |
| Derbi GPR 125 2T Racing | GS1A1A | VTHGS1A1A5H270137 | – | 2008 | 1 | 15 Hk, 11 kw | |
| Derbi GPR 125 2T Racing | GS1A1A | VTHGS1A1A5H270137 | – | 2009 | 1 | 15 Hk, 11 kw | |
| Hyosung XRX 125 LC Supermoto | MHT1 | – | – | 2013 | 1 | 15 Hk, 11 kw | |
| Hyosung XRX 125 LC Supermoto | MHT1 | – | – | 2014 | 1 | 15 Hk, 11 kw | |





