Beskrivelse
ESJOT-kædehjul er specielt udviklet til de høje OEM-krav og er blandt de bedste på markedet i hele verden.
Et særligt stål, en særlig belægning og en præcis fortanding ved hjælp af Diamond Cut 2.0-processen sikrer en usædvanlig høj kvalitet og holdbarhed.
Optimalt egnet til slidtageintensive forhold på alle områder.
– Planhed og koncentricitet på mindre end 0,1 mm – Fremstillet af højstyrkestål af høj kvalitet – Speciel overfladebehandling – 100 % Made in Germany – Diamond Cut 2.0-tanding
| Tekniske specifikationer | |
|---|---|
| Type | : 415 |
| Inner Diameter | : 50 mm |
| PCD | : 85 mm |
| Bolt hole diameter | : Without mm |
| Number of mounting bolts | : No |
| Number of teeth | : 46 |
| Matriale | : Stål |
| Offset | : 22 mm |
| Farve | : sort |
| Producent | : Esjot |
Udskiftningsdelen passer til nedenstående modeller:Drej skærmen for at se alle oplysninger nedenfor
| Model | Årgangskode | Type | Fra – Til | Årgang | Cylinder | Ydelse | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Aprilia Red Rose 50 Classic 4-Gang | GI | – | – | 1992 | 1 | 2,7 Hk, 2 kw | |
| Aprilia Red Rose 50 Classic 4-Gang | GI | – | – | 1993 | 1 | 2,7 Hk, 2 kw | |
| Aprilia Red Rose 50 Classic 5-Gang | LP | – | – | 1994 | 1 | 2,7 Hk, 2 kw | |
| Aprilia Red Rose 50 Classic 5-Gang | LP | – | – | 1995 | 1 | 2,7 Hk, 2 kw | |
| Aprilia Red Rose 50 Classic 5-Gang | LP | – | – | 1996 | 1 | 2,7 Hk, 2 kw | |
| Aprilia Red Rose 50 Classic 5-Gang | LP010 | – | – | 1997 | 1 | 2,7 Hk, 2 kw | |
| Aprilia Red Rose 50 Classic 5-Gang | LP010 | – | – | 1998 | 1 | 2,7 Hk, 2 kw | |
| Aprilia Red Rose 50 Classic 5-Gang | LP010 | – | – | 1999 | 1 | 2,7 Hk, 2 kw | |





