Beskrivelse
Kellmann Rhombus S Dark FR / RL
Rhombus S-serien er en af de lyseste Kellermann-indikatorer nogensinde. Tre højtydende LED’er sikrer maksimal sikkerhed på vejen. Den nye Rhombus S er omtrent halvdelen af størrelsen (35×11,5×11,5 mm / 12 g) som sin storebror (79x23x21 mm / 52g) og kan derfor installeres på cyklen, optisk jævnere renere.
– stærkt tonet glas – Kellermann HighPower LED-teknologi – Longlife Protection Guard® – IC-styret, uret til 330 kHz – Sort metalkasse i høj kvalitet – Velegnet til 12 volt jævnstrømssystemer – Med fastgørelsestråd M5x0,5×6,5 mm
BELIGGENHED: foran højre / bagerste venstre
| Tekniske specifikationer | |
|---|---|
| Verwendung | : Universal |
| Blinkertyp | : Miniblinker |
| Befestigung | : M5 |
| Glashöhe | : 11.5 mm |
| Glasbreite | : 11.5 mm |
| Gesamtbreite (ohne Gewinde) | : 35 mm |
| Material | : Metall |
| Gehäusefarbe | : sort |
| Blinkerglasfarbe | : getönt |
| Leuchttechnik | : LED |
| Lauflicht | : nein |
| Positionslicht | : nein |
| Rücklicht | : nein |
| Bremslicht | : nein |
| Montageposition | : hinten links vorne rechts |






