Beskrivelse
Daytona D-LIGHT SOL
Blinklys med bremse- og baglygte i et metalhus af meget høj kvalitet.LED-teknologi i et klassisk look.
– E-mærke- matteret glas- Sort aluminiumshus- LED-teknologi- Samlet længde: 47 mm- Indikatorhoved: 31 x 25 mm- tilslutning: M8- gummimonteret*
Emballeringsenhed 2 stk.
Pris pr. par
En gummifatning absorberer vibrationer og forlænger dermed pærens levetid. Det gummimonterede skaft beskytter også indikatoren ved at give efter, når der påføres kraft.
| Tekniske specifikationer | |
|---|---|
| Verwendung | : Universal |
| Blinkertyp | : Miniblinker |
| Befestigung | : M8 |
| Gewindelänge | : 25 mm |
| Glashöhe | : 25 mm |
| Glasbreite | : 31 mm |
| Glasdurchmesser | : 30.5 mm |
| Gesamtbreite (ohne Gewinde) | : 47 mm |
| Material | : Metall |
| Gehäusefarbe | : sort |
| Blinkerglasfarbe | : weiß |
| Leuchttechnik | : LED |
| Lauflicht | : nein |
| Positionslicht | : nein |
| Rücklicht | : ja |
| Bremslicht | : ja |
| Montageposition | : hinten links hinten rechts |





