Beskrivelse
Daytona D-LIGHT SOL
Drejesignaler i et metalhus af meget høj kvalitet. LED-teknologi med et klassisk look.
– E-mærke – frostet glas – sort aluminiumshus – LED-teknologi – Samlet længde: 47 mm – Drejesignalhoved: 31 x 25 mm – Forbindelse: M8 – gummilager *
Emballageenhed 2 stk Pris pr. Par
* Et gummilager absorberer vibrationer og forlænger dermed lampens levetid. Den gummimonterede stilk beskytter også indikatoren ved at give efter, når den udsættes for vold.
| Tekniske specifikationer | |
|---|---|
| Verwendung | : Universal |
| Blinkertyp | : Miniblinker |
| Befestigung | : M8 |
| Gewindelänge | : 25 mm |
| Glashöhe | : 25 mm |
| Glasbreite | : 31 mm |
| Glasdurchmesser | : 30.5 mm |
| Gesamtbreite (ohne Gewinde) | : 47 mm |
| Material | : Metall |
| Gehäusefarbe | : sort |
| Blinkerglasfarbe | : weiß |
| Leuchttechnik | : LED |
| Lauflicht | : nein |
| Positionslicht | : nein |
| Rücklicht | : nein |
| Bremslicht | : nein |
| Montageposition | : hinten links hinten rechts vorne links vorne rechts |






